laupäev, 8. august 2015

pikad päevad

Kolmel järjestikusel päeval oli meil enam-vähem sarnane päevakava: peale pikka pidu vaevaline ärkamine, hommikusöök, lühike virgutusvõimlemine ja töötoad, vaba aeg ja uus pidu.
Teise päeva tähtsaimaks osaks oli avatseremoonia, mis toimus lähedal asuvas kirikus. Enamusel osavõtjatel olid seljas oma rahvuslikud riided, nii ka meil. Birgit ja Raili kandsid rahvariideid ning Gerda kandis linast kleiti ja muhu pätte. Eestlaste üllatuseks Põhja Iirimaal polegi oma rahvuslikku riietust.
Avatseremoonia oli tüüpiline, kõnelesid erinevad Rally ja kohaliku põllumajandusega seotud inimesed, anti üle riigi lipp ja esitleti igat telegatsiooni. Samuti tehti ühispilt.
Eesti telegatsioon Rallyl 2015
Töötoad olid seotud erinevate maaelu puudutavate küsimustega ning meeskonna mängudega. Üheks kaasahaaravaimaks meeskonnamänguks kujunes torni ehitamine. Kasutada oli 8 A4 paberilehte, natuke kleeplinti, liimi ning tükike kõvemast materjalist paberit, lisatingimuseks oli veel, et torni tipus peavad püsima viis markerit vähemalt 30 sekundit. Kõige kõrgema torni ehitas Birgiti meeskond ja torni kõrguseks oli umbes 156cm.
Igal päeval oli ka vaba aeg, mille ajal soovijad said käia kas seafarmis ekskursioonil, basseinis ujumas, hobuseid vaatamas või õunastruudlit valmistamas (apfelstrudel). Basseini külastus oli kindlasti üks populaarsemaid vabaaja tegevusi, sest päevane temperatuur oli üle 35 kraadi. Kahjuks oli basseini külastus plaanitud ainult ühele päevale ning seetõttu organiseeriti meile tünn, millesse maksimaalselt 4 inimest korraga sisse mahtusid, aga siis oldi ka nagu kilud karbis. Sealt tünnist oli ka väga hea võtta vett veesõja jaoks ning kõik juhuslikud möödujad märjaks pritsida.
Kohalikus seafarmis
Kaasahaaravaks tegevuseks oli kindlasti ka orienteerumine, kus me käisime mööda Lambachi ringi ja igas punktis lahendasime ülesande, mis oli seotud kas põllumajandusega või Austria ja kohalike Noorte farmeritega (Landjugend).
Igal õhtul toimus õuele seatud telgis teemapidu. Austria õhtul, oli dresscode´ks punane ja valge, pakuti kohalikke jooke ja lauldi ning tantsiti Austria muusika järele.
Rahvusvahelise buffee jaoks pidi iga telegatsioon võtma kodust kaasa endale iseloomulikku toitu ja jooki. Kaasa oli võetud nii tuntud kui ka laiale ringile tundmatuid asju, kuid huvitavaid maitseelamusi jätkus kindlasti kõigile.

Kuumale suveilmale hoolimata, riietus enamus osalejaid ühel päeval suusa riietesse, ning toimus suusapidu. Mütsid, sallid ja suusaprillid olid tavalised, kuid oli ka täielikke suusakostüüme ja isegi paberist valmistatud suusad.
Toimus ka õhtu, kus kõik piirkonnad pidid ennast tutvustama läbi väikese esinemise. Meie tantsisime lätlastega kahe peale Kaera- Jaani ning mängisime viikingite mänge, kuna meie gruppi kuulusid: Taani, Norra, Soome, Eesti ja Läti. Teiseks grupiks olid Saksamaa, Sloveenia, Austria ja Šveits. Nende ühiseks jooneks oli Disco Folk, millega igal õhtul suure innuga tegeleti. Viimaseks grupiks jäid Inglismaa, Wales, Šhotimaa, Iirimaa ja Põhja- Iirimaa.

Lähiajal teeme ka pildipostituse, kust saate meie tegevusi vaadata.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar